Перейти до вмісту
5 свобод собаки

Концепція 5 свобод тварини – це система благополуччя життя домашніх тварин, яку безпринципово використовують в усіх сучасних країнах.

Свобода від голоду та спраги

Свобода від дискомфорту

Свобода від болю травм та хвороб

Свобода видотипової поведінки

Свобода від стрессу та страху

Свобода від голоду та спраги

виконується шляхом забезпечення доступу до води та їжі, в кількості та якості, які індивідуально підходять для здорового самопочуття конкретній тварині.

Свобода від дискомфорту

повинна включати зручне місце для відпочинку, зону якого повинні поважати всі члени сім’ї і не турбувати собаку під час її знаходження там.

Свобода від болю, травм та хвороб

до обов’язків людини, що володіє собакою входить підтримка фізичного здоров’я свого вихованця: якісний ветеринарний догляд, захист від травмонебезпечних ситуацій та дій, в тому числі від самого власника.

Свобода природної поведінки

це природне право собаки бути собакою: гуляти, гратись, вчитись, контактувати з іншими людьми та собаками, реалізовувати свою індивідуальну характерну поведінку.

Свобода від страху та стресу

Буває так, що у собаки розвивається та закріплюється неадекватна реакція на інших тварин, предмети, страх вулиці/шуму, агресивні спалахи тощо. Така поведінка приносить стрес і страждання в першу чергу самій тварині, тому вимагає особливої ​​уваги, корекції та роботи з фахівцем, щоб грамотно позбавитися причини, придушити та замістити подібні дії собаки адекватним ментальним спокоєм.